Nika ve Hüray ile Ormanda Ezber Bozan Bir Dans…

04.07.2024 - Perşembe 10:50

Nika ve Hüray ile Ormanda Ezber Bozan Bir Dans…

Bale – Jimnastik –  Demir hava çemberi eğitmenleri usta balerin Nika (Viktoria Doğan)’ın organizasyonuyla ve Hüray Ertürk,’ün de desteklediği etkinlikte  öğrencilerle ormanda rüya gibi bir performans sergilendi

Haber: bodrumgezgini

Demir Hava Çemberi eşliğinde Ukraynalı eğitmen  Nika (Viktoria Doğan), öğrencileri ile birlikte ezber bozan bir yaklaşıma açık havada imza attılar…

Son dönemin revaçta olan danslardan biri olan demir hava çemberi dansı ile akrobasiyi birleştiren güzel hanımlar müthiş bir görsel şölen oluşturdular.

BU DENEYİMİ MUTLAKA YAŞAMALISINIZ…

Just Dance grubu ile öğretmen ve öğrencilerden oluşan bir topluluk halinde ormanlık alanda çemberi ağaca takarak, orada akrobasi çember hareketlerini sergilediklerini belirten eğitmen ve usta balerin Nika (Viktoria Doğan)  ; “Yanımızda eğitmenimiz Hüray Ertürk İle ezber bozan bir yaklaşımda ormanda buluştuk.

 Arkadaşlarımız ve öğrenciler ile hep birlikte piknik yaparken performansımızı da sergileyerek, fotoğraf içerikli bir de çalışma gerçekleştirdik. Esneklik kazanmak isteyen, dans etmek isteyen, antrenmanlarına değişik bir ton katmak isteyen, kilo vermek isteyen ve bu deneyimi yaşamak isteyen herkes bu eğitimi bizden alabilir” dedi.

VÜCUTTA GÖZLE GÖRÜLÜR BİR GÜZELLİK OLUŞTURUYOR

Yer çekim yasalarına uygun hareket etmeyi gerektiren ve hava da yapılan her tür hareket de aktif olarak vücudu gerebilmeyi ve o gerginlikte bedenini taşıyabilmeyi gerektiriyor. Bu spor ve dans, düzenli olarak yapıldığında ve sağlıklı beslenmeyle desteklendiğinde vücutta gözle görülür bir sıkılaşma olur.

Kol ve bacakları -diğer danslara kıyasla- daha fazla çalıştırdığı için ileri de iç kol ve bacak sarkmalarını önleyebilir. Sağlıklı bir spor ve dans,  çünkü kendi vücut ağırlığınızı taşıyorsunuz ve böylece formunuzu da korumuş oluyorsunuz.