Ünlü çift doğum için gün sayıyor… 'Kızımız ismini kendi seçti'

13.04.2024 - Cumartesi 09:05

Ünlü çift doğum için gün sayıyor... Kızımız ismini kendi seçti

Yıldız Çağrı Atiksoy ve Berk Oktay’ın bayram sevinci, doğacak bebeklerinin heyecanıyla ikiye katlanmış durumda. Kızlarını kucaklarına almak için gün sayan ünlü çiftle hem yaşadıkları bu mutluluğu, hem büyük bir aşkla başlayan ilişkilerini hem de bayram anılarını konuştuk.

 Bebeksiz son bayram... Ayrı bir heyecanlı olsa gerek bu bayram sizin için, çifte kutlama gibi. Neler hissediyorsunuz?

- Yıldız Çağrı Atiksoy: İkimiz de çocukları çok seviyoruz. Hele de bir kız çocuğumuzun olması, ikimizin de en büyük hayaliydi. Bunun gerçekleşmiş olması bizim için mucizeden farksız. Allah’ıma şükürler olsun. Sağlıkla, vaktinde kucağıma almayı diliyorum. İçimdeki heyecanı, coşkuyu anlata anlata bitiremem.

- Berk Oktay: Aslında ben kızımızla ilk bayramımız gibi hissediyorum. Onu bir an önce kucağıma almak için de sabırsızlanıyorum. Çok az kaldı, sağlıkla gelsin.

◊ Sağlıkla kucağınıza almanızı diliyorum ben de. Bayramlar size neyi hatırlatır? Çocukluğunuza dönersek, nasıl bayram anıları var zihninizde?

- Yıldız Çağrı Atiksoy: Ben çok kalabalık bir ailede büyüdüm. Kuzenler, halalar, amcalar, teyzeler hep bir aradaydık. Çocukluğumdaki her bayram benim için unutamayacağım güzellikte geçerdi. Tüm akrabaların buluştuğu, upuzun  sofralarının kurulduğu, her gün büyüklerimizi ziyaret ettiğimiz, sevgi dolu kıymetli günlerdi benim için.

- Berk Oktay: Tüm ailenin toplandığı, beraber sofraya oturduğu, büyüklerimizin elini öpmeye koşarak gittiğimiz, harçlıklarımızı alacak olmanın o büyük heyecanını yaşadığımız çok güzel günlerdi. Eğer annemle babam bayram için bana bir hediye ya da giysi aldıysa, başucuma koyup sabaha kadar onunla uyurdum...

Ünlü çift doğum için gün sayıyor... Kızımız ismini kendi seçti

◊ Geçmişe dair en çok neyi özlüyorsunuz?

- Yıldız Çağrı Atiksoy: Büyüklerimizi zaman içerisinde kaybettik. Onlar sayesinde toplanıyorduk aslında. Benim neslim ise farklı şehirlerde yaşıyor. İş hayatlarımız da yoğun olduğundan artık öyle büyük bayram toplaşmaları, bayram ziyaretleri yaşanmıyor. O yüzden bütün ailenin bir arada olduğu, çocukluğumdaki kalabalığı, coşkuyla geçen bayramları özlüyorum tabii.

- Berk Oktay: Tam da “Nerede o eski bayramlar” demenin yeri... Değişen hayat şartları ve aslında büyüdükçe herkesin kendi yönüne gitmesi, sanırım bize o eski bayramları aratıyor.

Haberin Devamı

◊ Siz bu bayramda neler yapacaksınız? Aile ziyaretleri mi, tatil mi?

- Yıldız Çağrı Atiksoy: Bu bayram şanslıyız. Benim ailem geldi, tatili İstanbul’da bizimle geçirecekler. Bayram sonrası da Berk’in ailesini ziyarete gideceğiz.

- Berk Oktay: Yıldız’ın annesiyle babası şu an yanımızdalar. Bayramda onların elini öpeceğiz. Bayram sonu da Didim’de yaşayan annemle babamın elini öpmeye gideceğiz.

KIZIMIZ İSMİNİ KENDİ SEÇTİ

◊ Bebekle ilgili hazırlıklarınız ne durumda?

- Yıldız Çağrı Atiksoy: Tam gaz devam ediyor! Odasını hazırladık, şimdi de yerleştirme kısmına geçtik.

- Berk Oktay: Heyecanla devam ediyor. Yıldız her şeyi organize ediyor. Ben de üzerime ne düşüyorsa yapmaya, yardım etmeye çalışıyorum. Kısacası eşim bebeğimizle ilgileniyor, ben de eşimle!